Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā viesojas Kanādas vēstnieks, diplomāti un militārpersonas

  1. gada 28. novembrī Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā notika nozīmīgs pasākums – skolā viesojās Kanādas vēstnieks Kevins Rekss un delegācija, kuras sastāvā bija Kanādas diplomāti un militārpersonas: Kanādas Aizsardzības atašejs pulkvedis Maiks Mainors un Majors Maikls Pībls. Lekcijas laikā ģimnāzijas skolēniem tika sniegta būtiska informācija par Kanādas valsti un tās lomu Latvijas aizsardzības nodrošināšanā NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros jeb par to, kā Kanādas bruņotie spēki latviešiem palīdz aizsargāt Latviju.

Jāpiebilst, ka vēsturiski Kanāda nedz de facto, nedz de iure neatzina Latvijas pievienošanu PSRS. Kanāda bija arī viena no tām valstīm, kura aktīvi atbalstīja Krievijas karaspēka izvešanu no Baltijas valstīm, turklāt jau okupācijas laikā nosodīja padomju režīma politiku un atbalstīja Latviju  ANO ietvaros (Ārlietu ministrijas informācija).

Sarunā ar viesiem ģimnāzijas jaunieši noskaidroja, kādas ir viņu iespējas, kas radušās, sadarbojoties Latvijas un Kanādas valstīm. Analizējot mūsu republikas militāro jomu, pulkvedis M. Mainors norādīja, ka latviešiem ir jābūt lepniem par savu armiju, jo tajā strādā profesionāli un ļoti labi sagatavoti karavīri, tāpēc jaunieši, kuriem interesē militārā joma, var nopietni apsvērt karjeras veidošanu profesionālajā dienestā. Sarunā skolēni noskaidroja arī to, kādi šobrīd ir lielākie draudi Eiropai, uz ko tika sniegta atbilde, ka viens no būtiskākajiem ir populisms, tā akcentējot, cik ļoti svarīga ir prasme kritiski izvērtēt informāciju, ko ikdienā lasām un dzirdam sabiedriskajā telpā.

Noderīgu informāciju ieguva arī tie jaunieši, kuri darbojas jaunsardzē, jo, kā norādīja pulkvedis M. Mainors, šobrīd tiek izskatītas iespējas par apmaiņas programmas īstenošanu starp Latvijas jaunsardzi un Kanādas kadetiem. Jācer, ka iecere īstenosies, jo jauniešiem tā būtu brīnišķīga iespēja iepazīt šīs valsts pieredzi un paplašināt redzesloku.

Tikšanās laikā ģimnāzijas skolēni noskaidroja arī to, ka ir iespēja piedalīties apmaiņas programmās izglītības jomā (www.educanada.ca), kā arī saņēma atbildes uz citiem interesējošiem jautājumiem.

Paldies Kanādas vēstniecības sabiedrisko attiecību speciālistei Aijai Matulei par iespēju organizēt šo tikšanos Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā.

4 (2) 2 (3) 1 (4)