Karjeras izglītības pasākumi 2018./2019.

“Karjeras nedēļa” Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā

2018. gada oktobrī visā valstī norisinājās “Karjeras nedēļa”, kuras laikā visu Latvijas skolu izglītojamajiem tika dota iespēja piedalīties dažādos karjeras izglītības pasākumos.

Rēzeknes skolu jaunieši, tostarp Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas skolēni 8. oktobrī piedalījās diskusijā “Vadi savu karjeru pats?”, un dažādus jautājumus saistībā karjeras attīstīšanu un veidošanu pārrunāja ar Dziesmu svētku virsdiriģentu Intu Teterovski, kā arī zirgu audzētavas “Klajumi” īpašnieci Ilzi Stabulnieci. Abi pieredzes bagātie cilvēki dalījās savās domās par to, kas ir svarīgākie aspekti cilvēka darba dzīvē, lai tā būtu piepildīta un radītu iespējami daudz pozitīvu emociju.

Pamatskolas posma skolēni “Karjeras nedēļas” laikā piedalījās pasākumā “Es vēlos būt”. Tā kā šajā vecumposmā ir būtiski sākt pētīt sevi dažādos ar karjeras veidošanu saistītos aspektos, caur dažādiem uzdevumiem un aktivitātēm skolēni mācījās apzināties savas stiprās un vājās puses, pievērsās interešu un spēju izpētei, trenēja sadarbības prasmes un centās rast atbildi uz jautājumu “Kas es vēlo būt?”.

Karjeras nedēļas ietvaros Rēzeknes Valsts 1. ģimnāziju apmeklēja militārās jomas pārstāvji, lai informētu par karjeras iespējām valsts aizsardzībā. Pasākuma laikā izglītojamajiem bija iespēja pārbaudīt savas spējas, piedaloties vienā no fiziskās sagatavotības uzdevumiem un noskaidrot savu atbilstību prasībām, kas ir izvirzītas, lai varētu uzsākt dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos vai Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Tiem Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas izglītojamajiem, kurus interesē karjeras veidošana medicīnā, bija iespēja apmeklēt SIA “Rēzeknes slimnīca” un tikties ar tās valdes priekšsēdētāju Maritu Zeltiņu, slimnīcas veselības aprūpes vadītāju dr. Inesi Driķi un ķirurgu dr. Raivi Gailumu.

Pasākums tika organizēts, lai skolēni noskaidrotu  visu interesējošo informāciju par medicīnas studiju procesu augstskolā, kā arī par ārsta ikdienas darbu. Savukārt M. Zeltiņa jauniešus informēja par iespējām jau skolas laikā sākt veidot karjeru medicīnas jomā, kā arī par pašvaldības atbalstu medicīnas studentiem, kuri pēc universitātes absolvēšanas ir gatavi uzsākt darba gaitas tieši Rēzeknes slimnīcā.

Ar prieku jāsecina, ka pasākumi ir ļāvuši skolēniem gūt lietderīgu informāciju par konkrētām profesijām un izvērtēt savu varēšanu karjeras veidošanā konkrētā jomā.

dav

dav

IMG_3266

IMG_3268