Erasmus+ projekta mobilitātes Grieķijā

Erasmus+  projekta “Our Past OurFuture” ietvaros Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas 11.m1, 12.mv1 un 12.m2h klašu skolēni Ginta Bilinska, Samanta Šlendina, Emīls Zeltiņš un Erlends Juškāns skolotāju Olgas Gritānes, Gaļinas Skačkovas un Ārijas Melnes pavadībā nedēļu no 8.līdz 14.decembrim  viesojās Katerini, Grieķijā. Projektā ir iesaistītas 5 valstis – Grieķija, Latvija, Itālija, Turcija un Rumānija-, kuras savstarpēji sazinājās angļu valodā.

Tā mērķis ir pilnveidot skolēnu angļu valodas zināšanas un katras valsts ekonomisko stāvokli, izmantojot pilsētā esošus kultūrvēstures objektus, tādējādi izglītojot jauniešus biznesa, vēstures, kultūras un starptautisko sakaru jomās.

Tā kā Katerini atrodas tuvu leģendārajam Olimpa kalnam, skolēnu uzdevums bija izveidot un attīstīt biznesa ideju, balstoties uz Olimpa kalna piedāvātajiem resursiem. Skolēni tika sadalīti divās starptautiskās grupās, katrai bija sava inovatīva biznesa vīzija, kura tika rūpīgi izstrādāta savstarpējas sadarbības rezultātā. Abi projekti tika prezentēti, un tika izvirzīta veiksmīgākā ideja.

Paralēli biznesa plāna attīstīšanai jauniešiem bija iespēja apmeklēt nozīmīgus kultūrvēstures  objektus, kā piemēram, Olimpa kalnu, Aigai Karalisko Kapeņu muzeju, Diona muzeju, un viesoties arī citās ievērojamās pilsētās: Salonikos, Litohoro u.c. Tika sniegta arī unikāla iespēja apgūt grieķu valodas pamatus, ko skolēni labprāt izmantoja.

Jaunieši ļoti pozitīvi izteicās par projektu: “Mēs ļoti novērtējam iespēju apmeklēt Grieķiju, it īpaši dzīvot viesģimenēs. Tā ir pavisam citāda kultūra, dzīvesveids, kas ļoti mainīja mūsu uzskatus. Ģimenes, kas mūs uzņēma bija lieliskas, ļoti izpalīdzīgas un laipnas, kā arī patiesi ieinteresētas pavēstīt par savu kultūru. Katra diena bija piedzīvojumu pilna, un mēs iepazinām dažādu tautību jauniešus. Sākumā pat nevarējām iedomāties, ka izveidosim tik nozīmīgas saiknes ar cilvēkiem no citām valstīm, taču ir fantastiski apzināties, ka esam tik līdzīgi savā dažādībā. Nekad neaizmirsīsim šo iedvesmojošo pieredzi, elpu aizraujošos skatus, vērtīgās zināšanas un brīnišķīgos ļaudis. Paldies Erasmus+ projektam par šīm sniegtajām iespējām, kuras mainīja mūsu pasaules redzējumu.”

Kopumā, Erasmus+ projekti kārtējo reizi pierāda savu aktualitāti un vērtīgumu. Tā bija lieliska Ziemassvētku dāvana mūsu jauniešiem – izjust Grieķijas burvību.

Ginta Bilinska, projekta dalībniece

IMG_5091